Muistoja 2010-2017

Tässä vielä kotisivuilta siirrettyjä vanhoja näyttelytuloksia talteen.

Vuosi 2010

Adamant´s Pop The Question

12.12. Helsinki Int, Winner 2010
Judge: Inga Siil (Ee)
KÄY ERI1, PU4, VARA-SERT
EXC 1 working dog class, 4th best dog, R-CC
kennel Adamant´s Top Breeder 2010 All breeds
photos: Alex Waldvogel


11.12. Helsinki Int, Helsinki Winner 2010
Judge: Matti Tuominen

KÄY ERI2, PU4
EXC 2 working dog class, 4th best dog

14.11. Jyväskylä Int
Judge: Paula Heikkinen-Lehkonen

KÄY ERI1,PU2, SERT, VARA-CACIB -> CACIB
EXC 1 working dog class, 2nd best dog, CC. R-CACIB -> CACIB

Kuva/Photo: Outi Heikkinen

Kuva/Photo: Tiina Huppunen

13.11. Kouvola
Judge: Matti Luoso

KÄY ERI1, PU4
EXC 1 working dog class, 4th best dog

30.10. Lahti Int
Judge: Robert Lott (Au)

KÄY ERI1, PU2, VARA-SERT, VARA-CACIB
EXC 1 working dog class, 2nd best dog, R-CC. R-CACIB

28.8. Mäntyharju
Judge: Tuula Savolainen

NUO ERI1, PU3, VARA-SERT
EXC 1 intermediate class, 3rd best dog, R-CC

22.8. Heinola
Judge: Bertil Lundgren(S)

NUO ERI1, PU3, SERT
EXC 1 intermediate class, 3rd best dog, CC

21.8. Kouvola
Judge: Matti Luoso

NUO ERI1, PU1, SERT, VSP
EXC 1 intermediate class, 1st best dog, CC, BOS

Kuva: Heidi Raita


BOB Adamant´s Proudly Presents – BOS Ricky

8.8. Kuopio Int
Judge: Ann Ingram (Irlanti)

NUO ERI2, PU2, VARA-SERT, VARA-CACIB
EXC 2 intermediate class, 2nd best dog, R-CC, R-CACIB

Kuva: Jaana Heiskari 

7.8. Kuopio Int
Judge: Helle Dan Pålsson (DK)

NUO ERI2, PU3, VARA-SERT
EXC 2 intermediate class, 3rd best dog, R-CC

31.7. Ristiina
Matti Luoso

NUO ERI1, PU1, SERT, VSP
EXC 1 intermediate class, 1st best dog, CC, BOS

Kuva: Susanna Pohjola 

18.7. Haapsalu
Judge: Lessi Tchistiakova (RUS)

NUO ERI1, PU3
EXC 1 intermediate class, 3rd best dog

17.7. Pärnu Int
Judge: Vera Smirnova (EST)

NUO ERI1, PU2, SERT, CACIB
EXC 1 intermediate class, 2nd best dog, CC, CACIB

11.7. Oulu Int
Judge: Theo Leenen (BE)

NUO ERI 2, VARA-SERT
EXC 2 intermediate class, R-CC

10.7. Oulu Int
Judge: Alex Krasilnikoff (DK)

NUO ERI 3
EXC 3 intermediate class

12.6. Tuuri
Judge: Eeva Anttinen (FI)

JUN ERI 1, PU2, VARA-SERT
EXC 1 intermediate class, 2nd best dog, R-CC

6.6. Karkku
Main speciality show for springerspaniels
Judge: Mrs Jane Graham (GB)

JUN ERI2
EXC 2 junior class

Kuva: Krista Illikainen


29.5. Joensuu
Judge: Karin Linde-Klerholm (S)

JUN ERI1, PU2, SERT
EXC 1 junior class, 2nd best dog, CC

13.5. Kangasniemi
Tuomari / Judge: Raija Tammelin

JUN ERI1, PU1, SERT, ROP
, ryhmäkilpailussa nousi 6 joukkoon
EXC 1 junior class, 1st best dog, CC, BOB
, shortlisted in group

Kuvat / Photos: Krista Illikainen


BOS Almond Tree´s Most Wanted – Ricky


2.5. Puumala
Tuomari / Judge: Paavo Mattila

JUN ERI1, PU1, SERT, VSP
EXC 1 junior class, 1st best dog, CC, BOS

Kuvat / Photos: Krista Illikainen


Ricky – BOB Adamant´s So Far So Good

25.4. Lahti
Tuomari / Judge: Sara Nordin (S)   

JUN ERI1, PU3
EXC 1 junior class, 3rd best dog

18.4. Vaasa kv
Tuomari / Judge: Marja Talvitie 

JUN ERI1, PU1, SERT, VSP
EXC 1 junior class, 1st best dog, CC, BOS

Kuvat / Photos: Jaana Heiskari


BOB Goldmoore´s Make It Happen & Ricky


 17.4. Sysmä
Tuomari / Judge: Irina Poletaeva

JUN ERI1, PU2, VARA-SERT
EXC 1 junior class, 2nd best dog, R-CC

10.4. Pertunmaa
Tuomari / Judge: Paavo Mattila

JUN ERI1, PU1, SERT, ROP
EXC 1 junior class, 1st best dog, CC, BOB

Kuva / Photo: Heidi Nemlander 


BOS Bimbik´s Estella & Ricky

5.4. Lappeenranta
Tuomari / Judge: Elena Ruskovaara

JUN ERI1, PU1, SERT, VSP
EXC 1 junior class, 1st best dog, CC, BOS

Kuva / Photo: Jyrki Kauhanen


BOB Goldmoore´s Make It Happen & Ricky


28.3. Korpilahti
Tuomari / Judge:  Raija Tammelin

Kuvat / Photos: Jaana Heiskari


Ricky & BOB Baskethill´s Jubilee Blossom

JUN ERI1, PU1, SERT, VSP
EXC 1 junior class, 1st best dog, CC, BOS


27.3. Pyhäselkä
Tuomari / Judge: Bo Skalin

JUN ERI2, PU4
EXC 2 junior class, 4th best dog

21.3. Tampere
Tuomari / Judge: Reia Leikola-Walden

JUN ERI1, PU3, VARA-SERT
EXC 1 junior class, 3rd best dog, R-CC

13.3. Polvijärvi
Tuomari / Judge: Eeva Anttinen

Kuvat / Photos: Jaana Heiskari


Ricky & BOB Adamant´s La Dolce Vita

JUN ERI1, PU1, SERT, VSP
EXC 1 junior class, 1st best dog, CC, BOS


7.3. Ähtäri
Tuomari / Judge: Hannele Jokisilta

JUN ERI2, PU2, VARA-SERT
EXC 2 junior class, 2nd best dog, R-CC

21.2. Tuusniemi

tuomari/judge Saija Juutilainen

JUN ERI1, PU3
EXC 1 junior dog class, 3rd best dog
Vuosi 2011

Adamant´s Pop The Question

29.10 Seinäjoki Int 
Judge: Christian Geelmuyden (N)
VAL ERI, SA
EXC champion class, CC-Q
3.9. Vantaa
Judge: Sara Nordin (S)
VAL ERI3, SA
EXC 3 champion class, CC-Q

27.8. Suonenjoki
Judge: Kari Granaas Hansen (N)
VAL ERI1, SA, PU2
EXC 1 champion class, CC-Q, 2nd best dog
21.8. Heinola
Judge:  Harri Lehtonen

Goldmoore´s Make It Happen & Ricky

VAL ERI1, SA, PU1, VSP
EXC 1 champion class, CC-Q, 1st best dog, BOS
14.8. Joensuu
Judge: Gerda Halff-van Boven (Alankomaat)
VAL ERI2, SA
EXC 2 champion class, CC-Q
13.8. Joensuu Int
Judge: Rui Oliveira (Portugali)
VAL ERI1, SA, PU2, CACIB
EXC 1 champion class, 2nd best dog, CACIB
7.8. Kuopio Int
Judge: Inga Siil (Ee)

Photo: Susanna Pohjola

Ricky & Adamant´s A Diamond Is Forever
VAL ERI1, SA, PU1, ROP, CACIB -> CIB & CIE
EXC 1 champion class, CC-Q, 1st best dog, BOB, CACIB  -> CIB & CIE
17.7. Oulu Int
Judge: Jose Homem de Mello (Portugali)
VAL ERI2, SA, PU2, VACA -> CACIB
16.7. Oulu Int
Judge: Anca Giura (Romania)

Photo: Marjaana Määttälä


Ricky & Goldmoore´s Make It Happen

VAL ERI1, SA, PU1, CACIB, VSP
EXC 1 champion class, CC-Q, 1st best dog, CACIB, BOS
3.7. Juva
Judge: Elena Ruskovaara
VAL ERI3, SA
EXC 3 champion class, CC-Q

19.6. Pärnu Estonia
Judge: Audrone Babianskiene (Lt)

KÄY ERI1, SA, PU3, VARA-CACIB
EXC 1 working dog class, CC-Q, 3rd best dog, RES-CACIB
18.6. Pärnu, Estonia
Judge: Peter F. Berchtold (Aut)

KÄY ERI1, SA, PU3, SERT, CACIB -> Ee Mva
EXC 1 working dog class, CC-Q, 3rd best dog, CC, CACIB -> Ee Ch
11.6. Pieksämäki
Judge: Reia Leikola-Walden
Photo: Stiina Kosonen

Ricky & Adamant´s Birthday Party

VAL ERI1, SA, PU1, VSP
EXC 1 champion dog class, CC-Q, 1st best dog, BOS
5.6. Karkku
Judge: Trudy Topliss (GB)
Main speciality show for springerspaniels

  Photo: Nina Waldvogel

VAL ERI3, SA
EXC 3 champion dog class, CC-Q
29.5. Sysmä
Judge: Paula Rekiranta

Photo: Johanna Penttilä

VAL ERI1, SA, PU1, VSP
EXC 1 champion dog class, CC-Q, 1st best dog, BOS
28.5. Varkaus
Judge: Yochai Barak (isr)
VAL ERI2, SA, PU3
EXC 2 champion dog class, CC-Q, 3rd best dog
7.5. Mikkeli
Judge: Jouko Leiviskä
KÄY ERI1, SA, PU2
EXC 1 working dog class, CC-Q, 2nd best dog
24.4. Lappeenranta int
Judge: Leni Finne

KÄY ERI1, SA, PU1, CACIB, VSP
EXC 1 working dog class, CC-Q, 1st best dog, CACIB, BOS

16.4. Simpele
Judge: Paavo Mattila

KÄY ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, FI MVA
EXC 1 working dog class, CC-Q, 1st best dog, CC, BOB, FI Ch

(kuva: Suvi Lindholm)



9.4. Hirvensalmi
Judge: Harto Stockmari

KÄY ERI1, SA, PU3, VARA-SERT
EXC 1 working dog class, CC-Q, 3rd best dog, R-CC
20.3. Vilna Liettua int
Judge: Jelena Kruus (Viro)

KÄY ERI1, SERT
EXC 1 working dog class, CC

19.3. Vilna, Liettua int
Judge: Yochai Barak (Israel)
KÄY ERI1, SERT, CACIB, LtW-11, ROP
EXC 1 working dog class, CC
, CACIB, LtW-11, BOB

Kuva: Krista Illikainen



26.2. Laihia
Judge: Saija Juutilainen

KÄY ERI1, SA
EXC 3 working dog class, CC-Q


23.1. Turku Int
Judge: Jean Jaques Dupas (France)

KÄY ERI1, SA, PU4
EXC 1 working dog class, CC-quality, 4th best dog
8.1. Kajaani Int
Judge: Tiina Illukka
KÄY ERI1
EXC 1 working dog class
2012

Adamant´s Pop The Question

 

26.8. Pieksämäki
Judge: Paula Rekiranta

VAL ERI1, SA, PU2
EXC 1 champion dog class, CC-quality, 2nd best dog

25.8. Seinäjoki
Judge: Paavo Mattila


(BOS Aamuhallan Aihki Photo: Jukka Levonen)

VAL ERI1, SA, PU, ROP
EXC 1 champion dog class, CC-quality, 1st best dog, BOB

28.7. Mikkeli Int
Judge: Frederica Lochs-Romans (Hollanti)

VAL ERI2, SA, PU3
EXC 2 champion dog class, CC-quality, 3rd best dog

9.6. Karkku
Main speciality show for springerspaniels
Judge: Dave Mitchell, GB

VAL ERI3, SA
EXC 3 champion dog class, CC-Q

14.4. Pertunmaa
Judge: Paula Rekiranta

VAL ERI1, SA, PU2
EXC 1 champion dog class, CC-quality, 2nd best dog

 

Vuosi 2013

Adamant´s Renaissance Man

15.12 Helsinki int
Judge: Kirsti Louhi/Tanya Ahlman-Stockmari 

 
Photos: Susse Mononen

JUN ERI1, SA, PU2, VARASERT, JV-13
EXC 1 junior class, CC-quality, 2nd best dog, R-CC, JW-13

——————————————————————————–

8.12 Tukholma int
Judge: Matti Tuominen

JUN ERI2, SA
EXC 2 junior class, CC-quality

——————————————————————————–

23.11 Tuusniemi
Judge: Soile Bister

NUO ERI1, SA, PU2, VARASERT
EXC 1 intermediate class, CC-quality, 2nd best dog,R-CC

——————————————————————————–

16.11 Jyväskylä int
Judge: Soile Bister

NUO ERI2, SA, PU3
EXC 2 intermediate class, CC-quality, 3rd best dog

——————————————————————————–

27.10. Lahti Int
Judge: Reia Leikola-Walden

NUO ERI1, SA, PU3, VARASERT, VARA-CACIB -> CACIB
Exc 1 intermediate class, CC-quality, 3rd best dog, R-CC,R-CACIB ->CACIB

——————————————————————————–

1.9. Suonenjoki
Judge: Kirsi Nieminen

JUN ERI1, SA, PU1, SERT,ROP
Ecx 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOB

——————————————————————————–

31.8. Mäntyharju
Judge: Marjo Jaakkola

JUN ERI1, SA, PU1, SERT, VSP
Ecx 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOS

——————————————————————————–

18.8. Tallinna kv
Judge: Sinead Taggart (IE)

JUN ERI1, SA, PU1, ROP, ROP-JUNIORI
Ecx 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, BOB,Bob junior

——————————————————————————–

17.8. Tallinna kv
Judge: Diane Steward-Richie (IE)

JUN ERI1, SA, PU1, VSP, JUN-SERT,ROP-JUNIORI,EE JMVA, BIS3-JUNIORI
Ecx 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, BOS,junior CC, Bob junior, Ee Jch, BIS3-junior

——————————————————————————–

10.8. Joensuu kv
Judge: Nikola Smolic (HR)

JUN ERI1, SA, PU1, SERT, VSP
Ecx 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOS

——————————————————————————–

4.8. Iisalmi kv
Judge: Ligita Zake (LV)

JUN ERI1, SA, PU2, SERT, ROP-JUNIORI, BIS-3 JUNIORI
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 2nd best dog, CC, Bob-junior, Bis3-junior

——————————————————————————–

21.7 Ylivieska int
Judge: Eeva Anttinen

JUN ERI1, SA, PU1, SERT, VSP
Ecx 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOS

——————————————————————————–

20.7 Kurikka
Judge: Viveca Lahokoski

JUN ERI1, SA, PU1, SERT,ROP
Ecx 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOB

——————————————————————————–

7.7 Pärnu kv Estonia,
Judge: Lars Widen (S)

JUN ERI1, SA, PU3, JUN SERT, Rop juniori,Bis1-juniori
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 3rd best dog, junior CC, Bob junior, Bis1-junior

——————————————————————————–

6.7. Pärnu kv Estonia
Judge: Oleg Vasiljev (RU)

JUN ERI1, SA, PU2, JUN SERT, Rop juniori
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 2nd best dog, junior CC, Bob junior

——————————————————————————–

15.6. Kerimäki
Judge:Paula Rekiranta

JUN ERI1, SA, PU2, SERT
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 2nd best dog, CC

——————————————————————————–

8.6. Orivesi
Judge: Kari Salminen

JUN ERI1,SA,PU2, SERT
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 2nd best dog, CC

——————————————————————————–

26.5. Kuopio
Judge: Chris Bexon (GB)

JUN ERI1,SA,PU4, VARA-SERT
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 4th best dog, res-CC

——————————————————————————–

18.5. Sulkava
Judge: Annaliisa Heikkinen


Adamant´s Renaissance Man – Adamant´s Birthday Party

JUN ERI1,SA,PU1,SERT,VSP
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOS

——————————————————————————–

5.5. Kajaani
Judge: Elena Ruskovaara


Adamant´s Renaissance Man – Trimere Totally Devine

JUN ERI1,SA,PU1,SERT,VSP
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOS

——————————————————————————–

4.5. Oulainen
Judge: Reia Leikola-Walden


Adamant´s Take This Dance – Adamant´s Renaissance Man

JUN ERI1,SA, PU1,SERT,ROP, RYP-2
Exc 1 junior dog class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOB, BIG-2

——————————————————————————–

28.4. Lahti int
Judge: Wim Wellens (NL)

JUN ERI2,SA
Exc 2 junior dog class, CC-quality

——————————————————————————–

27.4. Hyvinkää
Judge: Marisa Herms (ES)

JUN ERI2,SA
Exc 2 junior dog class, CC-quality

——————————————————————————–

13.4. Hirvensalmi
Judge: Paavo Mattila


Adamant´s Renaissance Man – Livingdale´s Black Pepper

ROP-pentu
BOB-puppy

——————————————————————————–

Vuosi 2014

 

 Adamant´s Renaissance Man


23.11 Minsk Valkovenäjä
Tatiana Romanovskaya (BY)

AVO ERI1,SERT,VARA-CACIB ->CACIB -> CIE!
EXC 1 open class, CC , RES-CACIB ->CACIB -> CIE!

——————————————————————————–
22.11 Minsk Valkovenäjä
Luis Manuel Calado Catalan (PT)

AVO ERI1,SERT-> BY MVA, VARA-CACIB ->CACIB
EXC 1 open class, CC -> BY CH, RES-CACIB ->CACIB 

——————————————————————————–
9.11 Jyväskylä
Giuseppe Alessandra (IT)

 KÄY ERI1,SA,PU2,VARA-CACIB
EXC 1 
working class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB

——————————————————————————–
23.8. Överkalix, Ruotsi
Judge: Agnes Ganami-Kertes (IL)

 

AVO ERI1,SA,PU1,SERT,VSP -> SE (N) MVA
EXC 1 open class, CC-quality, 1st best dog,CC,BOS -> SE (U) UCH

——————————————————————————–
8.8 Helsinki, World Winner Show
Judge: Marie Merchant (AU)

 

AVO ERI1
EXC 1 open class

——————————————————————————–
3.8. Mikkeli
Judge: Paavo Mattila

 

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

——————————————————————————–
2.8. Kurikka
Judges: Kirsti Louhi
Rune Fagerström group judge

 

AVO ERI1,SA,PU1,SERT,ROP,RYP-3 -> FI RU RKF MVA
EXC 1 open class, CC-quality, 1st best dog, CC,BOB,BIG3 -> FI RU RKF CH

——————————————————————————–
19.7. Ristiina 
Judge: Petra Bannach (DE)

 NUO ERI2,SA 
EXC 2 intermediate class, CC-quality

——————————————————————————–
29.6 Pietari int
Judge: A.Stepinski

 NUO ERI1,PU1,SERT,CACIB,ROP
EXC 1 intermediate class,1st best dog, CC, CACIB, BOB

——————————————————————————–
15.6 Nurmes
Judge: Markku Kipinä

NUO ERI1,SA,PU1,SERT,ROP
EXC 1 
intermediate class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOB

——————————————————————————–
7.6 Mänttä-Vilppula
Judge: Paavo Mattila

NUO ERI1,SA,PU1,SERT,VSP
EXC 1 intermediate class, CC-quality, 1st best dog, CC, BOS

——————————————————————————–
25.5. Tuuri
Judge: Viveca Lahokoski

 NUO ERI1,SA,PU2,VARASERT
EXC 1 intermedialte class, CC-quality, 2nd best dog, R-CC

——————————————————————————–
17.5 Skellefteå, Sweden
Judge: Sara Nordin (S)


Photo: Tina Bergan

NUO ERI1,SA,PU2,VARASERT
EXC 1 intermedialte class, CC-quality, 2nd best dog, R-CC

——————————————————————————–
26.4 Pyhäjärvi
Judge: Tuula Savolainen

  

NUO ERI1,SA,PU1,SERT,ROP,RYP1,BIS2
EXC 1 intermediate class, CC-quality, 1st best dog,CC,BOB,BIG1,BIS2

——————————————————————————–
 12.4 Pertunmaa
Judge: Tapio Eerola

NUO ERI1,SA,PU2,SERT
EXC 1 intermediate class, CC-quality, 2nd best dog,CC

——————————————————————————–
29.3 Kerimäki
Judge: Elena Ruskovaara

NUO ERI1,SA, PU2, VARASERT
EXC 1 intermediate class, CC-quality, 2nd best dog, R-CC

——————————————————————————–
22.2. Jyväskylä int
Judge: Joyce O’Connor (IE)

 NUO ERI2,SA
EXC 2 intermediate class, CC-quality

——————————————————————————–

 

Vuosi 2015

Adamant´s Renaissance Man


20.12 Vilnius int Lithuania
Henric Fryckstrand

Photo: Minna Toivanen

VAL ERI1,SA,PU1,SERT,CACIB,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, CC,CACIB, BOS
19.12 Vilnius int Lithuania
Tamas Jakkel


Photo: Minna Toivanen

VAL ERI1,SA,PU1,SERT,CACIB,VSP -> LT MVA
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, CC,CACIB, BOS ->LT CH

5.12 Helsinki int
Harri Lehkonen


Photo: Elise Volens

KÄY ERI1,SA,PU4
EXC 1 working class, cc-quality, 4th best dog

17.10. Tuulos Spanieliliiton päänäyttely/Spaniel club main show
Kelly Jenkinson (UK)


Photo: Marko Hokkanen

VAL ERI1,SA,PU1,ROP,BIS4
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB, BIS4

Photo: Alex Waldvogel

Ralphin jälkeläisluokka/Ralph´s offspring BIS1

15.8 Suonenjoki
Tuula Pratt


Photo: Marika Paananen

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

2.8 Iisalmi int
Dimitris Antonopoulos (SE)

VAL ERI1,SA,PU2,VARA-CACIB
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB

18.7 Ylivieska
Tomasz Borkowski (PL)

VAL ERI2,SA,PU2
EXC 2 champion class, CC-quality, 2nd best dog

12.7 Laukaa
Saija Juutilainen

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

11.7 Laukaa
Jose Ramon Guillamon (ES)

VAL ERI1,SA,PU2
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog

5.7 Trondheim, Norway
Aase Jakobsen (NO)

VAL ERI2,SA
EXC 2 champion class, CC-quality

28.6 Rantasalmi
Eeva Anttinen

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

27.6 Pieksämäki
Leni Finne

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

13.6 Lapinlahti
Ekaterina Senashenko (RU)

VAL ERI1,SA,PU1,ROP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB
31.5 Mänttä-Vilppula
Sanna Kavén

VAL ERI1,SA,PU1,ROP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB

23.5. Hamina int
Jari Partanen

VAL ERI1,SA,PU2,CACIB
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog,CACIB

17.5 Varkaus int
Matti Tuominen

VAL ERI1,SA,PU2,VARA-CACIB
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB

9.5 Mikkeli
Paula Heikkinen-Lehkonen

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog,BOS

3.5 Rakvere, Viro
Milosava Matejevic (CS)

VAL ERI1,SA,PU2
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog

2.5 Rakvere, Viro
Tatiana Romanovskaya (BY)

VAL ERI1,SA,PU2, SERT -> EE MVA
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog, CC -> EE CH

26.4 Kiuruvesi
AnnaLiisa Heikkinen

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog,BOS

11.4 Hirvensalmi
Tuula Savolainen

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog,BOS

22.3 Korpilahti
Tanya Ahlman-Stockmari


Photo: Susanna Pohjola

VAL ERI1,SA,PU1,ROP,RYP-4
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB, BIG4

21.3 Lahti int
Leif-Herman Willberg (NO)


Photo: Alex Waldvogel

KÄY ERI1,SA,PU2,VARA-CACIB
EXC 1 working class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB

10.1 Kajaani int
Tiina Taulos

KÄY ERI1,SA,PU3
EXC 1 working class, CC-quality, 3rd best dog

 

Vuosi 2016

 

Adamant´s Renaissance Man

13.11 Riika, Latvia Baltic Winner Elena Ruskovaara VAL ERI1,SA,PU2, VARA-CACIBEXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB
———————————————————————————————————————-
12.11 Riika, Latvia Vera Smirnova (EE)

(Photo: Alex Waldvogel)

VAL ERI1,SA, PU1,SERT,VSP -> Ee Mva, Balt Mva
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS -> Lv Ch Balt Ch

————————————————————————
8.10. Hyvinkää Spanieliliiton päänäyttely

VAL ERI3
EXC3 champion class


Jälkeläisluokka 2/kp / Progeny class 2/hp

————————————————————————
1.10. Harstad NorjaVAL ERI1,SA,PU4, VACAEXC1 champion class, CC-quality, 4th best dog, res-cacib

——————————————————————————-

3.9. Joensuu Tuula Savolainen VAL ERI1,SA,PU1,ROP EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB ————————————————————————-

2.7. Rantasalmi Harto StockmariVAL ERI2,SA,PU3 EXC2 champion class,CC-quality, 3rd best dog

—————————————————————————————————

18.6. Karttula Paavo Mattila VAL ERI1,SA,PU1,VSP EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS ————————————————————————————————–

15.5. Seinäjoki Hilkka SalohallaVAL ERI1,SA,PU2 EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog

14.5. Mikkeli Markku Kipinä VAL ERI1,SA,PU1,ROP EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB

5.5. Kangasniemi Harto Stockmari VAL ERI1,SA,PU1,VSP EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

9.4. Pertunmaa Paavo Mattila VAL ERI1,SA,PU1,VSP EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS 


2.4. Savonlinna Elena RuskovaaraVAL ERI2,SA,PU3 EXC2 champion class,CC-quality, 3rd best dog 

20.3. Korpilahti Matti Luoso VAL ERI1,SA,PU1,VSP EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

9.3. Jämijärvi Marja Talvitie

VAL ERI1,SA,PU3
EXC1 champion class, CC-quality, 3rd best dog

Vuosi 2017    

Adamant´s Renaissance Man

7.10 Hyvinkää Spanieliliiton päänäyttely Kay Woodward (UK) VAL ERI3,SA EXC 3 champion class, cc-quality
Jälkeläisluokka 2 kpProgeny class 2 hp
———————————–
9.9 Muurame Jasna Matejcic (HR) VAL ERI1,SA,PU1,VSP EXC 1 champion class, cc-quality, 1st best dog, BOS
     
———————————–
3.9 Siilinjärvi Virpi Montonen VAL ERI2,SA,PU2 EXC 2 champion class,cc-quality, 2nd best dog
———————————–
5.8 Kuopio kv Saija Juutilainen VAL ERI1,SA,CACIB,ROP EXC 1,cc-quality, 1st best dog, CACIB,BOB
——–——–—————–
30.7 Suonenjoki Pekka Teini VAL ERI1,SA,PU1,VSP EXC 1 champion class, cc-quality, 1st best dog, BOS
———————————–
8.7. Mikkeli Sanna KavenVAL ERI2,SA,PU3EXC 2 champion class,cc-quality, 3rd best dog
———————————–
1.7 Lapinlahti Rita Kadine Skadina (LV) VAL ERI1,SA,ROP EXC 1 champion class, cc-quality, 1st best dog, BOB
——————————-
18.6 Tromssa Leif Herman Willberg (NO) VAL ERI1,SA,SERT,CACIB,ROP -> NO & POHJ MVA EXC 1,cc-quality, 1st best dog, CC,CACIB,BOB -> NO & NORD CH
———————————–
26.5 Moletai Siret Lepasaar (EE) VAL ERI1,VSP,SERT, Club Winner-17EXC 1 champion class, 1st best dog, BOS,CC,Club Winner -17
————————-
28.5 Moletai Andrey Kisljakov (BY) VAL ERI1,SERT,VARA-CACIB EXC 1 champion class,CC,RES-CACIB ———————————– 
13.5 Varkaus Maria-Luise Doppelreiter (AT) VAL ERI1,SA,PU1,VSP EXC 1 champion class, cc-quality, 1st best dog, BOS –
———————————-
2.5 Hankasalmi Marjatta Pylväläinen-Suorsa VAL ERI1,SA,ROP,RYP1,BIS2 EXC 1 champion class, cc-quality,1st best dog, BOB,BIG1,BIS2
———————————–
25.3 Lahti kv Alessandro Zeppi (IT)VAL ERI2,SA,PU3EXC 2 champion class, cc-quality, 3rd best dog
———————————–

14.1. Kajaani kv Sara Nordin (SE)


(Photo: Tarja Hovila)

VAL ERI1,SA, PU1,CACIB,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, CACIB,BOS
———————————–

 

 

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s